ویژگی‌های فیلتر هوای باکیفیت چیست؟

فیلترهایی مانند فیلتر هوا، سیستم سوخت، روغن موتور و… که به‌صورت غیر مستقیم یا مستقیم از موتور خودرو محافظت می‌کنند، به رسیدگی و تعویض دقیق‌تری نیاز دارند. فیلتر هوای مورد استفاده در خودروهای سنگین و شخصی پیش از اینکه آلاینده‌ها وارد سیستم شوند، مواد زائد و آلاینده‌ها را می‌گیرند. در نتیجه نظارت و تعویض به‌موقع آن بسیار مهم است تا عملکرد خودرو با مشکل مواجه نشود و در حالت کلی بهبود فیلتراسیون خودرو می‌تواند عملکرد و ماندگاری موتور را افزایش دهد؛ بنابراین برای آشنایی بیشتر با این محصول تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع فیلتر هوا

فیلتر هوای خودروهای شخصی و سنگین مانند فیلتر هوای بیرونی لیفتراک از نظر جنس به صورت زیر دسته‌بندی می‌شوند:

فیلترهوای روغنی

در صورتی که عملکرد فیلتر هوا به عبور هوا از محفظه روغنی محدود شود، به آن فیلتر هوای روغنی گفته می‌شود.

فیلترهوای کاغذی

فیلترهای هوای کاغذی یکی از رایج‌ترین و پرمصرف‌ترین فیلترها هستند که در انواع خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرند. با اینکه این نوع فیلتر هوا در شکل‌های متفاوتی تولید می‌شود، ولی بیشتر آن‌ها لبه‌ای پلاستیکی و لاستیکی دارند که در داخل آن‌ها کاغذی تاخورده و با شکلی مناسب تعبیه شده است. همچنین این فیلترهای هوا در مقایسه با انواع دیگر قیمت ارزان‌تری دارند و علاوه‌بر این پروسه نصب آن نیز بسیار ساده است.

فیلترهوای اسفنجی

در حالتی که فیلتر هوای روغنی با پلیمرها ادغام شود، ساختار اسفنجی پیدا می‌کنند که به آن فیلترهوای اسفنجی می‌گویند.

فیلترهوای پنبه‌ای

به‌روزترین نوع فیلتر هوا که امروزه تولید و روانه بازار می‌شود انواع پنبه‌ای هستند که از چند لایه‌ی پارچه‌ای ساخته شده‌اند.

زمان تعویض فیلتر هوای خودروهای سنگین

هنگامی که فیلترهوای خودروی شخصی یا ماشین سنگین مانند فیلتر هوای بیرونی کشنده امپاور خراب شود، ذرات و آلودگی وارد موتور خودرو می‌شوند. به همین دلیل باید برای جلوگیری از بروز آسیب‌های ناشی از کثیفی و خرابی فیلترهوا، موتور خودروی خود را به‌طور مرتب بررسی کنید. همچنین در صورت نیاز فیلترهوا را تعویض کنید. معمولا هر ۱۹ تا ۲۴ هزار کیلومتر بایستی فیلترهوا تعویض شود.

برای بررسی فیلترهوا باید آن را جلوی نور لامپ بگیرید و میزان شفافیت آن را چک کنید. به‌طوری که اگر فیلتر کدر باشد یعنی شما باید آن را تعویض کنید. در ضمن هنگامی که خودروی شخصی یا سنگین خود را برای انجام معاینه فنی به تعمیرکار یا متخصص می‌سپارید، حتما تاکید کنید که عملکرد و سلامت فیلتر هوای خودرو را بررسی کند.

یکی از روش‌هایی که به کمک آن می‌توانید زمان تعویض فیلتر هوای خودروی خود را تشخیص دهید، هنگام رانندگی است. اگر در زمان استفاده از خودرو شیشه‌های آن دچار بخار گرفتگی شوند، به این معنا است که شما باید هرچه سریع‌تر فیلترهوا را تعویض کنید.

ویژگی‌های یک فیلتر هوای با کیفیت

اصلی‌ترین کار یک فیلتر هوا پاکسازی هوای ورودی به خودرو از آلاینده‌ها و ذرات ناخالصی‌ها است. از این‌رو هوایی که توسط سوپاپ ویژه وارد موتور می‌شود و با سوخت واکنش می‌دهد، فاقد هرگونه مواد خارجی است. به‌همین دلیل یک فیلتر با کیفیت باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد که از جمله خصوصیات این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به کار بردن مواد مرغوب در ساختار فیلتر هوا کارایی مفید آن را افزایش می‌دهد و از جمله مواد تشکیل دهنده این محصول می‌توان به فلز، کاغذ، پلاستیک و مواد پلی اورتان اشاره کرد.
  • وزن فیلترهوای باکیفیت باید از حد معینی کم‌تر نباشد، یعنی در ساخت این محصول استفاده از مواد اولیه کافی بسیار مهم است.
  • امروزه با کمک سیستم‌های مجهز و نوین در فیلترهای استاندارد درز بین کاغذهای فیلتر به‌طور کامل بسته است و هوا از ناحیه مخصوصی وارد و خارج می‌شود.
  • یک فیلتر هوای مناسب و با کیفیت دارای نماد استاندارد است و به‌طور اصولی محصولات دارای این نماد، باکیفیت و مورد تایید هستند.

نکات مهم و کلیدی هنگام خرید فیلتر هوا

پیش از خرید این قطعه ضروری، خودروهای شخصی و ماشین‌های سنگین همچون فیلتر هوای کاترپیلار ۹۳۰ باید با نکاتی که به ما کمک می‌کنند بهترین و باکیفیت‌ترین فیلترهوا را خریداری کنیم آشنا شویم و برخی از این نکات به شرح زیر هستند:

  • به‌طور کلی در خرید هر چیزی قیمت تاثیر قابل توجهی در فرآیند انتخاب ایفا می‌کند. نمونه‌های باکیفیت و مرغوب این قطعه به‌طبع از قیمت بالایی برخوردار هستند و شما باید قبل از خرید حتما بودجه خود را مشخص کنید و با توجه به جنس، کیفیت و… فیلترهوای مناسب را انتخاب نمایید.
  • فیلتر هوا را پیش از نصب کردن با دقت بررسی کنید تا از کیفیت و مرغوب بودن آن مطمئن شوید. به‌طور معمول فیلترهای با کیفیت در جعبه‌های مناسب و دارای برند عرضه می‌شوند.
  • معمولا برند و فروشگاه‌های معروف و معتبر تضمین کیفیت بهتری دارند و در هنگام خرید، این محصول را از یک برند و فروشگاه معتبر خریداری کنید تا از کیفیت و دوام آن مطمئن باشید.
  • فیلترهای هوا را به هیچ عنوان به‌صورت فله‌ای خریداری نکنید؛ چرا که در کارگاه‌های غیر استاندارد تولید شده‌اند یا اینکه فیلترهای ضایعاتی و معیوب هستند.
  • نوع فیلتر هوا را بایستی متناسب با مدل خودروی خود انتخاب کنید و در این مورد می‌توانید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید و یا از متخصصان و تعمیرگاه‌های معتبر کمک بگیرید.

خرید فیلتر هوا

سایت البرز فیلتر یک فروشگاه اینترنتی معتبر و باسابقه است که فیلتر هوا را در تمامی برندها و انواع مختلف عرضه می‌کند. فیلترهای هوای این فروشگاه اینترنتی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در تولید آن‌ها از مواد مرغوب استفاده شده است. البرز فیلتر به دلیل حذف و از بین بردن واسطه‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید این محصول را با کیفیت بالا و در عین حال با قیمت منصفانه و مقرون به‌صرفه خریداری کنید.

همچنین شما می‌توانید از طریق این فروشگاه اینترنتی فیلتر هوای بیرونی لیفتراک، فیلتر هوای کاترپیلار ۹۳۰، فیلتر هوای بیرونی کشنده امپاور را خریداری کنید. برای سفارش این محصول تنها باید از طریق سایت، نوع فیلتر هوای مورد نظر خود را پس از مقایسه‌ی قیمت و کیفیت با سایر برندها، انتخاب کرده و آن را به سبد خرید خود اضافه کنید تا در مدت زمان کوتاهی به دست شما برسد.

سخن پایانی

فیلتر هوای مورد استفاده در خودروهای شخصی و سنگین پیش از اینکه آلاینده‌ها وارد سیستم شوند، مواد زائد و آلودگی‌ها را از هوا می‌گیرد. فیلتر هوای خودرو از نظر جنس در انواع گوناگونی مانند فیلترهوای روغنی، پنبه‌ای، اسفنجی و کاغذی تولید و عرضه می‌شوند. برای جلوگیری از بروز آسیب‌های ناشی از کثیفی و خرابی فیلترهوا موتور خودروی خود را به‌طور مرتب بررسی کنید و به‌طور معمول هر ۱۹ تا ۲۴ هزار کیلومتر بایستی فیلترهوا تعویض شود.

سایت البرز فیلتر یک فروشگاه اینترنتی معتبر و باسابقه است که فیلترهوا را در تمامی برندها و انواع مختلف عرضه می‌کند. همچنین شما می‌توانید از طریق این فروشگاه اینترنتی فیلتر هوای بیرونی لیفتراک، فیلترهوای کاترپیلار ۹۳۰، فیلتر هوای بیرونی کشنده امپاور را خریداری کنید.

admin
ارسال دیدگاه